No image set
LA82755
Quantity
Display 6.82-inch
Processor Mediatek MT6833 Dimensity 700
Front Camera 16MP
Rear Camera 50MP+5MP+2MP+2MP
RAM 6GB
Storage 128GB
Battery Capacity Li-Ion 5000 mAh, non-removable
NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE / 5G
BODY Dimensions 173.9 x 77.8 x 9 mm (6.85 x 3.06 x 0.35 in)
Weight 214 g (7.55 oz)
SIM Nano-SIM
Splash resistant
DISPLAY Type IPS LCD
Size 6.82 inches, 110.5 cm2 (~81.6% screen-to-body ratio)
Resolution 720 x 1640 pixels (~263 ppi density)
PLATFORM OS Android 12
Chipset Mediatek MT6833 Dimensity 700 (7 nm)
CPU Octa-core (2x2.2 GHz Cortex-A76 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
GPU Mali-G57 MC2
MEMORY Card slot microSDXC
Internal 128GB 6GB RAM
MAIN CAMERA Quad 50 MP, (wide), PDAF
5 MP, (ultrawide)
2 MP, (depth)
2 MP, (macro)
Features LED flash, HDR, panorama
Video 1080p@30fps
SELFIE CAMERA Single 16 MP
Video 1080p@30fps
SOUND Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.1, A2DP, LE
Positioning GPS
NFC Yes
Radio No
USB USB Type-C 2.0
FEATURES Sensors Fingerprint (side-mounted), gyro, accelerometer, proximity, compass, barometer
BATTERY Type Li-Ion 5000 mAh, non-removable
Charging 15W wired